Nawigacja

Kontakt

Ks. Proboszcz
Przemysław Kujawa
tel.
061 29 19 010
e-mail:
parafia.wilczyna@wp.pl
parafia@wilczyna.eu

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Duszniki
15 9072 0002 0003 3109 2000 0001

Linki

Msze święte

Kościół w Wilczynie:

w dni powszednie
o godz. 18.00
w niedziele i święta:
o godz. 8.00. i 10.30.

Kaplica w Podrzewiu:

w środy i I piątki miesiąca
o godz. 16.00
w niedziele i święta:
o godz. 12.15.

Biuro parafialne

Czynne:

od poniedziałku do piątku
po wieczornej Mszy Św.

Modlitwa

Modlitwa do św. Jadwigi

Wszechmogący i miłosierny Boże, dzięki Twoim natchnieniom święta Jadwiga usilnie zabiegała o pokój i pełniła dzieła miłosierdzia, udziel nam swojej łaski, abyśmy za jej przykładem starali się o pokój i zgodę miedzy ludźmi i służyli Tobie w cierpiących niedostatek. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa Jubileuszowa z Ars Święty Janie Vianney'u, który pokazałeś tak wielu wiernym drogę do nieba wskaż nam drogę przyjaźni i życia z Ojcem. Pomóż nam kosztować szczęścia, które polega na poznaniu Jezusa Chrystusa, na kochaniu Go i na uczeniu kochania Go przez innych. Spraw, abyśmy podobnie jak Ty, odkryli radość życia w łasce Ducha Świętego i podążali za Nim z ufnością w wierze. Naucz nas bardziej kochać i żyć sakramentami pokuty i Eucharystii. Tam bowiem spotykamy Pana w prawdzie, aby wzrastać w prawdziwej wolności i otwierać się na osobiste uświęcenie. Spraw, aby Jego obecność w Najświętszym Sakramencie przyciągała nas, wypełniała i była dla każdego źródłem pocieszenia. Pomóż odkryć, że Słowo Boże jest światłem w codzienności i przewodnikiem, który pomaga kochać i z radością służyć naszym braciom, szczególnie najbiedniejszym i najmniejszym. Święty Janie Vianney'u, Ty jesteś patronem wszystkich proboszczów całego świata i wzorem pełnym miłości dla każdego kapłana. Powierzamy ich Tobie i modlimy się za nich; zachowaj ich w pokoju i wierności Kościołowi. Święty Proboszczu z Ars, pomóż nam być coraz bardziej świadkami miłosierdzia; spraw niech w nas wzrasta pragnienie bycia świętymi. Amen.

W KOMUNII Z BOGIEM

PARAFIALNY FESTYN RODZINNY - SĘKOWO 2011W dniach od 5 do 7 sierpnia, od piątku do niedzieli, odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny „Cała Parafia bawi się razem”, jako kontynuacja dorocznych Dni Sękowa.
W imieniu organizatorów, a szczególnie w imieniu Sołtysa Sękowa Ryszarda Pacholaka, tamtejszej Rady Sołeckiej, Radnego i oczywiście w imieniu swoim, zapraszam wszystkich Mieszkańców Parafii do udziału w imprezach odbywających się w ramach festynu, w Sękowie.
Impreza jest dofinansowana przez Stowarzyszenie KOLD ze środków unijnych oraz przez Parafię – dzięki darowiznom prywatnych sponsorów.

W piątek o 17.30 start rajdu pieszego. Do wyboru są cztery trasy – spod kościoła parafialnego, spod remizy w Młynkowie, spod kaplicy w Podrzewiu i spod sali wiejskiej w Sękowie. By wziąć udział, wystarczy przyjść na start (dzieci tylko pod opieką dorosłych). Na mecie ognisko i muzyka gitarowa.
O godz. 19 mieszkańców ulicy Szkolnej w Sękowie zapraszamy na uroczyste otwarcie i poświęcenie wyremontowanej drogi. Uczestników otwarcia i wszystkich Mieszkańców również zapraszamy na ognisko.

W sobotę od 9 w hotelu A2 turniej szachowy (regulamin: http://www.duszniki.eu/pl/Turniej_Szachowy_w_Sekowie__6_7_sierpnia_2011r_.html), a od 14 na boisku w Sękowie turniej piłkarski o Puchar Prezesa Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Druha Mariana Zaglanicznego. Od 17.30 blok zabaw rekreacyjnych dla dzieci oraz Mini Playback Show. Główną nagrodą będzie rower, a zapisy do konkursu przyjmuje jeszcze pani Ilona Fliger. Szczegółowy regulamin:http://www.duszniki.eu/pl/_Cala_parafia_bawi_sie_razem_w_Sekowie.html .
Także w sobotę, wieczorem, zabawa taneczna.

W niedzielę od godz. 15 Wielki Festyn Parafialny.
Odbędzie się Turniej Wsi z udziałem miejscowości naszej parafii. Drużyny kompletują poszczególni sołtysi.
Ponadto przewidziano szereg zabaw rekreacyjnych.
Będą takie atrakcje jak ściana wspinaczkowa, powietrzny zamek, turniej w siłowaniu na rękę, pokazy szermierki, warsztaty bębniarskie i malowanie twarzy. Na jednym ze stoisk można będzie dokonać bezpłatnego badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego.
Od godziny 18.30 pokaz iluzji na wysokim poziomie, a od 19.30 – koncert Kapeli zza Winkla z konkursem gwarowym.
Przez cały czas czynna będzie gastronomia.

Zapraszam wszystkich do aktywnego udziału!

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA


W niedzielę - 15 maja 2011 roku -
piętnaścioro dzieci naszej parafii
przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca.
Prośmy w naszych modlitwach, by Jezus
- Dobry Pasterz -
błogosławił i obdarzał swoimi łaskami dzieci klas drugich.
Niech jak najczęściej przyjmują Chrystusa
w świętym Chlebie do swego serca.

PIELGRZYMKA do FATIMY, LOURDES, LA SALETTE


W lipcu 2012 roku razem z parafią w Psarskiem
pragniemy zorganizować 16-dniową
pielgrzymkę do sanktuariów Europy Zachodniej
W programie:
Paryż, Lourdes, Santiago de Compostella,
Fatima, Lizbona, Madryt, Montserrat, Barcelona, La Salette.
Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
Koszt 3290zł.
Zapisy i bliższe informacje w zakrystii lub biurze parafialnym.

Program pielgrzymki
Wygenerowano w sekund: 0.17
62,088 Unikalnych wizyt